Samsung Odyssey G30D 32 inch Gaming Monitor Full HD LS32DG302EUXXU
Category Desktop Monitors
Samsung Odyssey G30D 32 inch Gaming Monitor Full HD LS32DG302EUXXU Samsung Odyssey G30D 32 inch Gaming Monitor Full HD LS32DG302EUXXU
Product Code: SAM54182
Category Desktop Monitors
Manufacturer Samsung
  • Full HD
  • AMD Radeon FreeSync
  • VA Panel
  • Black Equaliser
  • 180Hz refresh rate
Description
Dive into immersive gaming with the Samsung Odyssey G30D 32 inch full HD Monitor. Featuring a lightning-fast 180Hz refresh rate, ergonomic stand, and vivid VA panel, it's built for performance and comfort.
Lead Time
777
UNSPSC Code
Weight
8.5
Aspect Ratio
16:9
Brand
Samsung
Categories
Computer Components
Category
Desktop Monitors
Colour
Black
Contrast Ratio
3000:1
Dimensions (WxDxH)
719.2x93.7x434.8mm
Dimensions with Stand
719.2x248.8x597.4mm
DisplayPort
1
Form
VA Monitor
Full Hd
FHD
HDMI Port
1
Manufacturer
Samsung
Monitor Size
32in
Panel Type
VA
Resolution
1920x1080
Response Time
1ms (MPRT)
Size Range
32-34.9in
Type
Desktop Monitors
Vesa Mount Size
100x100mm
Weight
3.9kg
Weight with Stand
5.6kg
Compare
Product Code: SAM54182
Manufacturer Samsung
  • AMD Radeon FreeSync
  • VA Panel
  • Black Equaliser
  • 180Hz refresh rate
Description
Lead Time
777
UNSPSC Code
8.5
Aspect Ratio
16:9
Brand
Categories
Computer Components
Category
Colour
Black
Contrast Ratio
3000:1
Dimensions (WxDxH)
719.2x93.7x434.8mm
Dimensions with Stand
719.2x248.8x597.4mm
DisplayPort
Form
VA Monitor
FHD
HDMI Port
Manufacturer
Monitor Size
32in
Panel Type
VA
Resolution
1920x1080
Response Time
1ms (MPRT)
Size Range
32-34.9in
Type
Vesa Mount Size
100x100mm