Samsung Odyssey G30D 24 inch Gaming Monitor Full HD LS24DG302EUXXU
Category Desktop Monitors
Samsung Odyssey G30D 24 inch Gaming Monitor Full HD LS24DG302EUXXU Samsung Odyssey G30D 24 inch Gaming Monitor Full HD LS24DG302EUXXU
Product Code: SAM54175
Category Desktop Monitors
Manufacturer Samsung
  • React in real time with 180Hz refresh rate & 1ms response time(MPRT)
  • AMD FreeSync enables a superfluid entertainment experience
  • Black Equaliser enables you to catch enemies in the shadows with better visibility
Description
Immerse yourself in expansive visuals and ultra-smooth gameplay with the Samsung Odyssey G30D 32 inch full HD Monitor. Designed for gamers and multitaskers, it delivers speed, comfort, and stunning clarity.
Lead Time
777
UNSPSC Code
Weight
5.6
Aspect Ratio
16:9
Brand
Samsung
Built In Speakers
No
Categories
Computer Components
Category
Desktop Monitors
Colour
Black
Contrast Ratio
3000:1
Dimensions (WxDxH)
544x92x333.3mm
Dimensions with Stand
544x234.2x498.7mm
DisplayPort
1
Form
VA Monitor
Full Hd
FHD
HDMI Port
1
Height Adjustable
120mm
Manufacturer
Samsung
Monitor Size
24in
Panel Type
VA
Resolution
1920x1080
Response Time
1MS
Size Range
24-26.9in
Type
Desktop Monitors
Warranty
2 Year Warranty
Weight
2.4kg
Weight with Stand
3.9kg
Compare
Product Code: SAM54175
Manufacturer Samsung
Description
Lead Time
777
UNSPSC Code
5.6
Aspect Ratio
16:9
Brand
Built In Speakers
No
Categories
Computer Components
Category
Colour
Black
Contrast Ratio
3000:1
Dimensions (WxDxH)
544x92x333.3mm
Dimensions with Stand
544x234.2x498.7mm
DisplayPort
Form
VA Monitor
Full Hd
FHD
HDMI Port
Height Adjustable
120mm
Manufacturer
Monitor Size
24in