Samsung Essential S3 24 inch Monitor VA Full HD LS24D310EAUXXU
Category Desktop Monitors
Samsung Essential S3 24 inch Monitor VA Full HD LS24D310EAUXXU Samsung Essential S3 24 inch Monitor VA Full HD LS24D310EAUXXU
Product Code: SAM83002
Category Desktop Monitors
Manufacturer Samsung
  • VA panel
  • 75Hz refresh rate
  • Slim bezel
  • Eye saver mode
  • Reduced flickering
Description
Experience crisp visuals and smooth performance with the Samsung S31D 24inch Full HD Tilt Monitor. Ideal for home and office use, it combines sleek design with essential features for everyday productivity and entertainment.
Lead Time
777
UNSPSC Code
Weight
4.6
Aspect Ratio
16:9
Brand
Samsung
Built In Speakers
No
Categories
Computer Components
Category
Desktop Monitors
Colour
Black
Contrast Ratio
3000:1
Dimensions
550.6x43.8x331mm
Dimensions with Stand
550.6x186.9x405.8mm
Form
VA Monitor
Full Hd
Yes
HDMI Port
1
Height Adjustable
No
Manufacturer
Samsung
Monitor Size
24in
Panel Type
VA
Resolution
1920x1080
Response Time
5ms (GTG)
Size Range
24-26.9in
Type
Desktop Monitors
Vesa Mount Size
100x100mm
VGA Port
1
Weight
2.5kg
Weight with Stand
2.8kg
Compare
Product Code: SAM83002
Manufacturer Samsung
  • VA panel
  • 75Hz refresh rate
  • Slim bezel
  • Eye saver mode
  • Reduced flickering
Description
Lead Time
777
UNSPSC Code
4.6
Aspect Ratio
16:9
Brand
Built In Speakers
Categories
Computer Components
Category
Colour
Black
Contrast Ratio
3000:1
Dimensions
550.6x43.8x331mm
Dimensions with Stand
550.6x186.9x405.8mm
Form
VA Monitor
Full Hd
Yes
HDMI Port
Height Adjustable
Manufacturer
Monitor Size
24in
Panel Type
VA
Resolution
1920x1080
Response Time
5ms (GTG)
Size Range
24-26.9in
Type
Vesa Mount Size
100x100mm