Samsung Essential S40GD 22 inch Monitor IPS Full HD LS22D400GAUXXU
Category Desktop Monitors
Samsung Essential S40GD 22 inch Monitor IPS Full HD LS22D400GAUXXU Samsung Essential S40GD 22 inch Monitor IPS Full HD LS22D400GAUXXU
Product Code: SAM81917
Category Desktop Monitors
Manufacturer Samsung
  • IPS Panel
  • 100Hz Refresh Rate
  • Eye Saver Mode
  • Ergonomic
Description
This ergonomic flat screen 22 inch monitor with IPS panel, 100HZ refresh rate and eye saver mode provides vivid colours across the whole screen and smooth performance. It is height and tilt adjustable for optimal comfort.
Lead Time
1
UNSPSC Code
Weight
4.5
Catalog Page Number
812
Aspect Ratio
16:9
Brand
Samsung
Built In Speakers
No
Categories
Computer Components
Category
Desktop Monitors
Colour
Black
Contrast Ratio
1000:1
Dimensions
489.9x39.8x291.9mm
Dimensions with Stand
489.9x219x469.2mm
DisplayPort
1
Form
IPS Monitor
Full Hd
FHD
HDMI Port
2
Height Adjustable
105mm
Manufacturer
Samsung
Monitor Size
22in
Panel Type
Ips
Resolution
1920x1080
Response Time
5ms (GTG)
Size Range
18.1-22.9in
Type
Desktop Monitors
Usb Port
USB Hub
Vesa Mount Size
100x100mm
Weight
1.9kg
Weight with Stand
3.2kg
Compare
Product Code: SAM81917
Manufacturer Samsung
  • IPS Panel
  • 100Hz Refresh Rate
  • Eye Saver Mode
  • Ergonomic
Description
Lead Time
UNSPSC Code
4.5
Catalog Page Number
812
Aspect Ratio
16:9
Brand
Built In Speakers
No
Categories
Computer Components
Category
Colour
Black
Contrast Ratio
1000:1
Dimensions
489.9x39.8x291.9mm
Dimensions with Stand
489.9x219x469.2mm
DisplayPort
Form
IPS Monitor
Full Hd
FHD
HDMI Port
2
Height Adjustable
105mm
Manufacturer
Monitor Size
22in
Panel Type
Ips
Resolution
1920x1080
Response Time
5ms (GTG)
Size Range
18.1-22.9in
Type
Usb Port
USB Hub
Vesa Mount Size
100x100mm